FAQ

 

 1. Ile kosztuje wycena projektu?

  Wycena projektu jest przygotowywana przez projektantów z Make It Yours za darmo, a więc nie muszą Państwo ponosić żadnych kosztów. Zachęcamy do odwiedzenia naszej pracowni lub do kontaktu telefonicznego z naszymi architektami w celu omówienia szczegółów.

 2. Ile kosztuje projekt?

  Cena projektu jest każdorazowo ustalana indywidualnie. Na ostateczny koszt składa się wiele różnego rodzaju czynników, w tym między innymi zakres projektu (czy ma być to projekt całego obiektu, czy pojedynczego wnętrza), stopień skomplikowania obiektu itp.

 3. Co wpływa na cenę projektu?

  Na ostateczną cenę projektu ma wpływ wiele elementów. Przede wszystkim, ustalając koszt, architekt bierze pod uwagę powierzchnię, ilość pomieszczeń (czy projektowany jest cały budynek, czy też pojedyncze pomieszczenie: kuchnia, łazienka, salon), a także stopień skomplikowania wnętrza.

 4. Jakie usługi obejmuje proces projektowania?

  Proces projektowania obejmuje przygotowanie koncepcji, wizualizacji (ilość jest każdorazowo określana w ofercie), zestawienie materiałowe i wyposażenia, rysunki wykonawcze wraz z meblami na wymiar, a także pięć nadzorów (w tym spotkania mające na celu pomoc w wyborze materiałów).

 5. Ile czasu zajmuje proces projektowania wnętrz? Jak szybko mogę zrealizować projekt?

  Wpływa na to wiele czynników. Z naszego doświadczenia wynika, że proces projektowania wnętrz trwa zwykle od ok. miesiąca do nawet kilku miesięcy. Wiele zależy między innymi od tego, jak duża jest projektowana powierzchnia – czy jest to mieszkanie do 50 metrów kwadratowych, czy przestrzeń o powierzchni do 500 metrów kwadratowych. Znaczenie ma także stopień skomplikowania wnętrza oraz ilość elementów nietypowych.

 6. Jakie informacje warto przygotować na pierwsze spotkanie z architektem wnętrz?

  Pierwsze spotkanie z architektem zazwyczaj ma charakter swobodnej rozmowy, która ma na celu określenie indywidualnych potrzeb, wymagań i preferencji klienta. Umawiając się z projektantem, warto przygotować rzut wnętrza, które ma zostać poddane aranżacji.

 7. Co zawiera projekt aranżacji?

  W skład projektu aranżacji wchodzi koncepcyjny projekt wstępny, projekt koncepcyjny zaawansowany (z wizualizacjami pokazującymi główne elementy domu oraz rzutami aranżacji wszystkich pomieszczeń) oraz projekt wykonawczy (z projektem oświetlenia, podłóg, sufitów podwieszanych itp.).

 8. Ile razy można zlecić poprawę projektu?

  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i branżowemu wykształceniu architektonicznemu udało nam się wypracować system, który pozwala na uniknięcie całkowitej zmiany projektu. Poszczególne poprawki, po indywidualnych ustaleniach z klientem, są wprowadzane w kolejnych etapach projektu.

 9. Czy mogę zlecić przygotowanie aranżacji tylko jednego pomieszczenia, np. kuchni lub łazienki?

  Oczywiście. Poza projektowaniem całych mieszkań nasi architekci zajmują się także wykonywaniem aranżacji pojedynczych pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka czy salon. Jednak o wiele korzystniejsze jest zlecenie przygotowania projektu wszystkich pomieszczeń.

 10. Jakie macie doświadczenie?

  Każdy z naszych projektantów ma wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz branżowe wykształcenie architektoniczne. Specjalizujemy się zarówno w projektowaniu obiektów kubaturowych, jak i wnętrz. Dzięki temu mamy pełen pogląd na zagadnienia związane z przygotowaniem optymalnej koncepcji.

 11. Czy projektujecie wyłącznie mieszkania i domy?

  Nie, studio projektowe Make It Yours zajmuje się realizacją projektów i aranżacji wszelkiego rodzaju wnętrz, zarówno tych mieszkalnych, jak i biurowych, komercyjnych, usługowych itp. Posiadamy nie tylko doświadczenie, ale także niezbędne zaplecze branżowe i technologiczne.

 12. Czy robicie projekty jedynie w Krakowie?

  Chociaż siedziba naszej pracowni mieści się w Krakowie, to jednak wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, realizujemy projekty w całej Polsce. Po otrzymaniu odpowiedniej dokumentacji jesteśmy w stanie przygotować propozycję na odległość.

 13. Gdzie odbywają się spotkania?

  Rozmowy najczęściej odbywają się na miejscu inwestycji. Niektórzy z klientów decydują się także na spotkanie z architektem w siedzibie naszej pracowni projektowej Make It Yours, która znajduje się przy ulicy Mazowieckiej 25 w dogodnej części Krakowa.

 14. Jakie macie doświadczenie?

  Każdy z projektantów wchodzących w skład zespołu Make It Yours ukończył studia wyższe na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Dzięki temu ma niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania architektonicznego, urbanistycznego oraz planowania przestrzennego.

 15. Czy pomagacie w wyborze materiałów wykończeniowych?

  Tak, w ramach usług związanych z projektowaniem i aranżacją wnętrz, wszystkim naszym klientom proponujemy fachową pomoc dotyczącą wyboru materiałów wykończeniowych. Pomagamy między innymi w doborze płytek, desek na podłogę, tapet, farb, tynków, oświetlenia itp.

 16. Co to jest projekt pod klucz?

  Projekty pod klucz to jedna ze specjalności pracowni Make It Yours. Tego rodzaju rozwiązanie jest idealne dla wszystkich osób, które nie dysponują wystarczającą ilością czasu na to, aby samodzielnie urządzić mieszkanie, jeździć po sklepach itp. Urządzamy wnętrza od początku do końca, wykańczamy i wyposażamy.

 17. Czy zajmujecie się zmianami deweloperskimi?

  Projekt nie zawsze musi nam odpowiadać w każdym detalu, dlatego na indywidualne życzenie klienta jesteśmy w stanie zająć się zmianami deweloperskimi (lokatorskimi, aranżacyjnymi itp.). Trzeba jednak pamiętać, aby tego rodzaju modyfikacje nanosić odpowiednio wcześnie.

 18. Czy istnieje możliwość zamówienia projektu online?

  Owszem, istnieje możliwość zamówienia projektu za pośrednictwem Internetu. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, wskazane jest przynajmniej przeprowadzenie rozmowy telefonicznej z projektantem, w celu określenia indywidualnych preferencji i oczekiwań inwestora.

KONTAKT

ZAINTERESOWANY? NAPISZ